I ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

W sali bilardowej w Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. 16 marca 2024 roku odbył się pierwszy turniej bilardowy dla juniorów młodszych w ramach Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej Turniej zgromadził 25 bilardzistów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. i Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” Puchar i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 8 bil do trzech wygranych partii. Drużynę UKS „DRAGON” reprezentowali: Mikołaj Występski, Mateusz Szkatulski, Tymoteusz Głowski, Bartosz Wegner, Eryk Woźniak, Tobiasz Lisiecki, Filip Lisiecki, Igor Lipiecki i Ryszard Ławniczak.

Do ćwierćfinału awansowała dwójka naszych zawodników Tobiasz Lisiecki, Ryszard Ławniczak.

Do półfinału awansowali w kategorii juniorów młodszych: Krystian Walkowiak UKS „Pałuki” Żnin, Michał Kotlarek z UKS „BILA” Piechcin oraz Tobiasz Lisiecki i Ryszard Ławniczak z UKS „DRAGON” Janowiec Wlkp.

Ryszard Ławniczak – Michała Kotlarek 3:1

Krystian Walkowiak – Tobiasz Lisiecki 3:0

Finał był popisem przepięknej gry Ryszarda Ławniczaka i Krystiana Walkowiak.

Turniej wygrał Ryszard Ławniczak z Krystianem Walkowiakiem 3:1

Najlepszym zawodnikiem naszego klubu w tym turnieju był Ryszard Ławniczak, który wygrał wszystkie pojedynki. Jest on najmłodszym zwycięzcą turnieju naszego klubu. Natomiast Tobiasz Lisiecki zajął III miejsce.

Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Ryszard Ławniczak                 –     I miejsce

Tobiasz Lisiecki                       –     III miejsce

Mikołaj Występski                   –     IX miejsce

Tymoteusz Głowski                   –     IX miejsce

Filip Lisiecki                             –     XIII miejsce

Igor Lipiecki                              –     XIII miejsce

Mateusz Szkatulski                   –     XVII miejsce

Eryk Woźniak                           –     XVII miejsce

Bartosz Wegner                       –     XVII miejsce

Gratulujemy udanego startu w nowym sezonie zawodnikom.